"Ölün Bizi Ayırana Dek" Hollanda'da büyük beğeni topladı

Hollanda'da faaliyet gösteren Orontes Productions, Hakan Yılmaz, Ebru Cündübeyoğlu ve Volkan Aktan'ın başrollerini paylaştığı "Ölün Bizi Ayırana Dek" adlı tiyatro oyununu geçtiğimiz hafta sonu Rijswijkse Schouwburg salonunda sahneledi...


  • Kayıt: 04.12.2023 13:30:07 Güncelleme: 04.12.2023 14:12:24

"Ölün Bizi Ayırana Dek" Hollanda'da büyük beğeni topladı

Hollandalı Türklere Türk tiyatrosunu tanıtmayı amaçlayan Orontes Productions, 6 yılda 600 oyunla 300 bin seyirciye ulaşarak büyük bir başarı elde etti.

"Ölün Bizi Ayırana Dek" oyunu, Hakan Yılmaz ve Ebru Cündübeyoğlu'nun başrollerini üstlendiği, Volkan Aktan'ın da rol aldığı iki perdelik bir komedi tiyatrosu olarak seyircilerle buluştu.

Oyun, her evli çiftin mutlaka izlemesi gereken bir mizahi dille işlenmiş boşanma temalı bir hikayeyi anlatıyor. Gelişen olayları mizahi bir dille işleyen oyun, seyircileri gülme krizine sokarak tiyatro keyfini arttırıyor.

Hollanda'nın ilk Türk Kadın Belediye Başkanı Huri Şahin ve eşi Murat Şahin'in de izlediği oyun, davetlilerden tam not aldı.

Orontes Productions kurucusu Ali Sabahoğlu, oyunun sonunda yaptığı açıklamada, Türkiye'de başladığı işi Hollanda'da sürdürmekten mutluluk duyduğunu belirterek, Hakan Yılmaz ve Ebru Cündübeyoğlu'nun Hollanda'ya ikinci gelişleri olduğunu ancak son olmayacağını ifade etti.

Usta oyuncular, tiyatroseverlerle kuliste buluşarak sıcak ve samimi bir atmosferde sohbet etti ve tiyatroya gösterilen ilginin kendilerini mutlu ettiğini vurguladı.

Oyunun Hollanda'da daha fazla seyirciyle buluşması bekleniyor.

Rijswijk / Deniz ERKOCU