Schiphol'de 1,7 milyon euro değerinde iPhone hırsızlığı

Schiphol'daki bir nakliye şirketinden 1,7 milyon euro değerinde iPhone çalındı...


  • Kayıt: 06.12.2023 18:55:13 Güncelleme: 06.12.2023 18:55:13

Schiphol'de 1,7 milyon euro değerinde iPhone hırsızlığı

Kraliyet Askeri Polisi, Schiphol'daki bir nakliye şirketinden 1,7 milyon euro değerinde bir sürü yeni iPhone'un çalınmasını araştırıyor. Şüpheli hırsızın görüntüleri Salı akşamı Opsporing Verzocht yayınında paylaşıldı.

Adamın 28 Ekim Cumartesi gününü 29 Ekim Pazar gününe bağlayan gece Schiphol'da büyük miktarda iPhone çaldığı söyleniyor. Bunu sahte kağıtlarla başardı. Bu, farklı renklerde iPhone 15 Pro Max'in en yeni ve en pahalı türü olacaktı. Kamyon şoförünün ayrıca büyük miktarda diyot (akımı tek yönde ileten elektrikli bileşenler) çaldığı söyleniyor. Ganimetlerin hangi firmadan geldiği bilinmiyor.

Salı akşamı Opsporing Verzocht yayınında gösterilen görüntülerde kamyon şoförü olarak çok az deneyimi olan bir adam görülüyor. "Şüpheli çalıntı bir kamyon kullanmış ve huzursuz görünüyordu. Askeri polis sözcüsü, şüpheli hakkında, örneğin adı ve ikamet ettiği yer hakkında daha fazla bilgi edinmeyi umuyoruz" dedi.

Seri numaraları

Adamın ganimeti taşıdığı kamyonun çalındığı ortaya çıktı ve hırsızlık olayının olduğu akşam Lelystad bölgesinde bulundu. Adam muhtemelen yolda bir direğe çarpmıştır çünkü kamyonun kenar çubuğu kırık olarak bulundu.

Telefonların hangi firmadan çalındığı açıklanmadı. Askeri polis, 28 Ekim'i 29 Ekim'e bağlayan gece kamyon şoförünün beyaz bir kamyon kullandığını gören kişilerden polise haber vermelerini istedi. Yakın zamanda resmi olmayan bir kanal üzerinden iPhone 15 Pro Max satın alan kişiler, çalınan tüm cihazların girildiği stopheling.nl üzerinden cihazın çalıntı cihaz olup olmadığını kontrol edebiliyor. Durum böyleyse polis ve askeri polis, satın alma işleminin nasıl gittiğini öğrenmek istiyor.

Amsterdam / Furkan TURGUT