Anadolu Festijn 2023 16 Haziran Amsterdam’da Başlıyor

Hollanda’nın “Kültürel Buluşması” olarak gelenekselleşen “Anatolia Festijn” etklinliğinin dördüncüsü, ‘Ailemle orda olmak istiyorum’ aile teması ile, 16-17-18 ve 23-24-25 Haziran 2023 tarihlerinde, Amsterdamse Bos’ta (Amsterdam Ormanı) düzenlenecektir...


  • Kayıt: 15.06.2023 20:37:23 Güncelleme: 15.06.2023 20:37:23

Anadolu Festijn 2023 16 Haziran Amsterdam’da Başlıyor

“Anatolia Festijn, Hollanda kültürünü, Anadolu kültürleri ile tanıştırmayı ve kaynaştırmayı amaç edinen ve bu anlamda kültürler arası bir köprü vazifesi gören Stichting Markad kurumunun düzenlemiş olduğu Anadolu Kültür Günleri’nin adıdır.

Anatolia Festijn, Anadolu’nun sahip olduğu zenginlikleri, çeşitliliği ve kültürel birikimini bu etkinlikler aracılığı ile ziyaretçilerle buluşturuyor.

Sadece Hollanda’nın değil, Avrupa’nın da en büyük aile festivali olan “Anadolu Festijn” 16 Haziran’da başlayacak.

Festival, kârr amacı olmaksızın, aile gelişimine ve çocuk eğitimine fayda sağlayacak faaliyetlerle, yarışmalarla ve çeşitli eğlencelerle dolu iki hafta sonu vaat ediyor.

Festivalde yer alacak olan, dünyanın en büyük balonu, çocukların ilgisini üzerinde toplayacak.

Türkiye’den gelen sanatçı ve yazarlar da Anadolu medeniyetine ve kültürüne ışık tutacak.

Gün boyu bir an bile canınızın sıkılmayacağı festivalde el sanatları, Anadolu lezzetleri ve pek çok satış stantları arasında vaktinizi dolu dolu geçireceksiniz.

Çekilişler ve çok sayıda ödüllerle dolu etkinlikler de festivale renk katacak diğer unsurlar.

Anadolu Festjin, birbirini uzun zamandır göremeyen dostlar için de güzel bir buluşma noktası olacak.

Otopark problemi yaşanmaması için Amsterdam’ın kenarındaki ormanlık alanda gerçekleşecek festivale ayrılacak alan, bugüne dek böyle bir etkinliğe ayrılmış en büyük alan olacak.

Festivale Hollanda’daki Türklerin yanı sıra, Belçika, Almanya, Danimarka ve İngiltere gibi birçok ülkeden ziyaretçiler de geliyor.
Geçen yıl, dört gün süren ve iki günü yağmurlu olan festivale katılım 50 bin olmuştu.

Hep gönüllüler bazında hizmet edilen bu etkinliğimizin başarılı olma sebebi de, gönüllüler tarafından yapılmasıdır.
Hizmet, gönüllüler tarafından yapıldığı gibi, organizasyonun kâr, para kazanma amacı yok. Türkiye’den gelecek sanatçı, yazar ve konuşmacılarımızla festivalimizin çok çok daha renkli ve güzel geçeceğini düşünüyoruz.”

Adres: 

Amsterdamse Bos

Land van Bosse

1182 DB AMSTELVEEN